31 July 2006

آژانس خبری کوروش: تقاوت اکبر گنجی با اکبر محمدی / هر دو اکبرند اما این کجا و آن کجا

http://www.cyrusnews.com/news/fa/?mi=9&ni=14873چرا گنجی جایزه گرفت و محمدی مرگ؟

آژانس خبری کوروش:

اکبر گنجی 66 روز را در اعتصاب غذا گذراند و آزاد شد و اینک در امریکا و اروپا و در دوردنیا می گوید جمهوری اسلامی بد نیست بلکه چند نفر از اینها بدند و در مقابل اکبر محمدی 9 روز در اعتصاب بود نه تنها رژیم عکس و گزارشی تهیه نکرد، نه تنها وی را به بیمارستان میلاد اعزم نکردند ته تنها شیرین عبادی به سراغش نرفت نه تنها ... . نه تنها کسی برای وی سینه نزد بلکه با زنجیر به جان وی افتادند و وی را به قتل رساندند. بایستی جوایز دیگری برای آقای گنجی در نظر گرفت که حقیقتن خوب پیام زندانیان سیاسی را به بیرون آورد. این بود پیام گنجی: جمهوری اسلامی بد نیست چند تن در جمهوری اسلامی بد هستند . قتل اکبر محمدی فرصتی است که تفکر کرد که چرا گنجی جایزه گرفت و محمدی مرگ؟

http://www.cyrusnews.com/news/fa/?mi=9&ni=14873 کوروش

.......................

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر/ پیام زندانیان سیاسی

اکبر محمدی را کشتند

اکبر محمدی دانشجویی زندانی در سال 78 بازداشت گردید و دربازداشتگاه توحید بدترین شکنجه های جسمی و روحی را تحمل کرد و از همین بود که به اسطوره مقاومت شناخته شد و پس از آن به دلیل همین شکنجه ها از ناحیه ی کمر دچار بیماری حاد گردید به طوری که پزشکان در داخل کشور احتمال بهبودی وی را مردود دانستند.
پس از اینکه با گذراندن چند سال حبس، پزشکی قانونی اعلام کرد که اکبر محمدی توانایی ادامه حبس در زندان را ندارد و میبایست از زندان آزاد شود. اکبر محمدی به مرخصی نامحدود استعلاجی فرستاده شد اما علی رغم آگاهی مسئولین بر وضعیت جسمانی اکبر محمدی که خود عاملین آن بودند، حدود 2 ماه پیش او را در منزلش در آمل بازداشت کردند و در کمال ناباوری به زندان بازگرادند. اکنون باید سران رژیم پاسخ دهند که چه کسی مسئول بازگرداندن وی به زندان است؟
پس از آن اکبر محمدی با نوشتن نامه ای به رئیس زندان خواهان آزادی خود شد و اعلام کرد در صورت عدم توجه به خواسته هایش دست به اعتصاب غذا خواهد زد. اما مسئولین زندان نیز بی توجه به وضعیت او تنها به تهدیش بسنده کردند که اگر اعتصاب کند به سلول انفرادی منتقل خواهد شد. و اکبر محمدی از روز 1 مرداد ناچار دست به اعتصاب غذا زد.
هنگامی که پس از 5 روز دچار تشنج گردید و به بهداری منتقل شد در آنجا نیز به دستور رئیس زندان او را به تخت با غل و زنجیر بستند و در هنگام بازدید نمایندگان حکومت از زندان ، دهان او را نیز چسب زدند تا صدایی از او به گوش کسی نرسد. و در حالی که گفته میشد اکبر، شب گذشته دچار سکته خفیف قلبی شده بود او را به بند 350 بازگردادند، در شرایطی که از ناحیه قلب به شدت احساس ناراحتی میکرد. و بالاخره جسم بیمار او بیش از این تاب نیاورد و شب گذشته در بند 350 زندان اوین، محلی که 7 سال از عمرش را تنها به خاطر آزادیخواهی در آن سپری کرده بود، دچار ایست قلبی شد و درگذشت.
ما زندانیان سیاسی و همبندان وی در نهایت اندوه، این ضایعه را به خانواده اکبر محمدی و به خصوص به همرزممان منوچهر محمدی تسلیت میگوییم و اعلام میکنیم اگر چه اکبر محمدی پس از 7 سال دیشب درگذشت، اما او جاودانه شد و کسانی که عامل بازگشت اکبر محمدی به زندان بودند اکنون باید پاسخگو باشند.
و همچنین تاکید میکنیم ، اکبر وصیت کرده بود در عزای او لباس سیاه نپوشید و عزاداری نکنید، ما نیز توصیه میکنیم در عزای اکبر شمعی روشن کنید.
و خطاب به مجامع حقوق بشر اعلام میکیم که پیش از این با نوشتن نامه ای در مورد وضعیت نابسامان اکبر محمدی هشدار داه بودیم، و گفتیم که اگر به وضعیت او رسیدگی نشود ، زهرا کاظمی دیگری خواهد بود اما دریغ که هیچ ارگان و یا نهادی در این رابطه اقدامی نکرد و فاجعه اتفاق افتاد.

اسامی زندانیان سیاسی:

1. حشمت ا... طبرزدی2. دکتر ناصر زرافشان3. بیناداراب زند4. احمد باطبی5. بهروز جاوید تهرانی6. محمدرضا خوانساری7. مهرداد لهراسبی8. ارژنگ داوودی9. خالد هردانی10. امیر حشمت ساران11. ولی ا... فیض مهدوی12. اسد شقاقی13. خلیل شالچی14. افشین باایمانی15. سیامک پورزند16. هاشم شاهین نیا17. شاهین آریا نژاد18. شهرام پور منصوری19. جعفر اقدامی20. محمدرضا رجبی21. حیدرقلی سلطانی22. محمد نیکبخت23. ناصر خیراللهی24. ابراهیم مؤمنی25. حجت بختیاری

کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر
Komite_gozareshgar@yahoo.com
Komite.gozareshgar@gmail.com
http://www.komitegozareshgar.blogfa.com